Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, zostać partnerem lub masz inną ważną kwestię skontaktuj się, korzystając z maila poniżej.

kontakt@qualityexcites.pl

Copyrights © 2020 Quality Excites

1. Spotkanie

Quality Meetup

Kiedy?
23 kwietnia
Gdzie?
Klub 4ART w Gliwicach

Wystąpili

Piotr Podskarbi
Jak utrzymać wysoką jakość w projekcie scrumowym?

Często zdarza się, że programiści lub liderzy projektów z przymrużeniem oka traktują inżynierów jakości, zakładając, że są to osoby, którym sztuka zostania programistą się nie powiodła. Tymczasem nie jest przypadkiem, że to właśnie specjaliści QA (Quality Assurance) coraz częściej zostają liderami projektów, scrum masterami czy product ownerami. Praca ta pozwala wykształcić w sobie takie cechy, które umożliwiają objęcie stanowiska scrum mastera lub team leadera oraz kształtuje holistyczne spojrzenie na projekt. Kolejne etapy rozwoju QA od „klikacza”, aż do podejmowania bardzo ambitnych zadań m

Daniel Dec
Testing Dojo – Gilded Rose Kata

Sytuacje, w których dziedziczymy aplikacje, nie są rzadkie. Zdarza się to zarówno na poziomie całego produktu, wycinku funkcjonalności, jak i tylko w przypadku fragmentu kodu. Pierwszą fazą zawsze jest zrozumienie tego, co dostaliśmy, upewnienie się, że działa jak działać powinno – wedle założeń. Powinniśmy oczekiwać wymagań funkcjonalnych, na podstawie których dany fragment został utworzony. Idealną sytuacją jest, jeżeli dostajemy wraz z wymaganiami testy, które potwierdzają poprawną funkcjonalność aplikacji.

Gdzie i kiedy?

23 kwietnia
Klub 4ART w Gliwicach
Organizator
Wydarzenia towarzyszące