Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, zostać partnerem lub masz inną ważną kwestię skontaktuj się, korzystając z maila poniżej.

kontakt@qualityexcites.pl

Copyrights © 2020 Quality Excites

15. Spotkanie

Quality Meetup

Kiedy?
8 lutego
Gdzie?
Strefa Centralna w Katowicach

Wystąpili

Piotr Wittchen
Software Engineer, SAP Hybris
Fixing a billion dollar mistake

Tytułowym błędem jest wprowadzony w języku AGOL w 1965r. Null Reference – rozwiązanie, które sam twórca – Tony Hoare – określił mianem „billion dolar mistake”, twierdząc, że jest zbyt proste w implementacji. Z biegiem lat powstały biblioteki pozwalające sobie radzić z tym problemem. Z czasem niektóre z tych rozwiązań zostały wykorzystane w nowo powstałych językach programowania, a także w nowszych wersjach starych języków, dając współczesnym inżynierom narzędzia do radzenia sobie z Null Reference.

Mateusz Boś i Michał Górski
Software Engineers w Northmill AB
Testy UI w Espresso z farmą w tle

Michał i Mateusz przybliżą Wam tematykę testów automatycznych na platformę Android. Prelekcja rozpocznie się od omówienia podstaw frameworka Espresso i przedstawienia, jak przy jego pomocy zbudować PageObjecty. Prelegenci zaprezentują również bardziej zaawansowane możliwości użycia Espresso m.in. na podstawie kilku przykładów z ich własnych projektów. Na koniec przejdą do zdalnego, równoległego wykonania testów, czyli uruchomienia ich w „chmurze”.

Gdzie i kiedy?

8 lutego
Strefa Centralna w Katowicach
Organizator
Wydarzenia towarzyszące