Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, zostać partnerem lub masz inną ważną kwestię skontaktuj się, korzystając z maila poniżej.

kontakt@qualityexcites.pl

Copyrights © 2020 Quality Excites

17. Spotkanie

Quality Meetup

Kiedy?
24 maja
Gdzie?
Strefa Centralna w Katowicach

Wystąpili

Adrian „Vizzdoom” Michalczyk
Senior IT Security Engineer, Future Processing
Wyścig śmierci w aplikacjach webowych

Prezentacja będzie opowieścią o tym, jak można dziesięciokrotnie doładować sobie konto „jednorazowym” kuponem. Adrian wyjaśni czym są błędy Race Condition, jak ich szukać w aplikacjach internetowych i jak im przeciwdziałać. Pokaże także przykłady tych błędów w popularnych portalach, takich jak Facebook, Starbucks, czy też na platformie DigitalOcen.

Michał Witas, Dominik Młynek
Future Processing
Tabnabbing – bug czy feature twojej przeglądarki?

Tabnabbing pozwala skutecznie atakować użytkowników większości publicznych stron. Wykorzystuje funkcjonalność przeglądarek, która jest dostępna już od kilkunastu lat. Dzięki przekierowaniu na wybraną przez siebie stronę, atakujący zyskuje możliwość przeprowadzenia całego spektrum innych ataków.
Mimo, że zapobieganie atakowi przez Tabnabbing jest trywialne, większość producentów aplikacji lekceważy zagrożenie i nie wprowadza odpowiednich zabezpieczeń.

Jacek Sowiński
IT Security Engineer, Future Processing
SecDevOps – w codziennej pracy każdego developera

Zmieniające się standardy tworzenia systemów IT stawiają coraz większe wymagania dotyczące ich bezpieczeństwa. Privacy-by-design czy security-in-depth przestają być domeną ludzi zajmujących się bezpieczeństwem, a stają się obowiązkowym elementem pracy każdego członka zespołu developerskiego. Duża liczba narzędzi dostępnych na rynku pozwala wprowadzić do projektów automatyczne testy bezpieczeństwa – zarówno statyczne jak i dynamiczne, które raz skonfigurowane pozwolą na uniknięcie najpopularniejszych błędów związanych z bezpieczeństwem webaplikacji.

Gdzie i kiedy?

24 maja
Strefa Centralna w Katowicach
Organizator
Wydarzenia towarzyszące