Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, zostać partnerem lub masz inną ważną kwestię skontaktuj się, korzystając z maila poniżej.

kontakt@qualityexcites.pl

Copyrights © 2020 Quality Excites

19. Spotkanie

Quality Meetup

Kiedy?
12 lutego
Gdzie?
Strefa Centralna w Katowicach

Wystąpili

Magdalena Drechsler-Nowak
Software Quality Assurance Engineer, Altium
Tester w pułapce myślenia

Efekt potwierdzenia. Samospełniająca się przepowiednia. Iluzja grupowania. Paradoks hazardzisty… i dziesiątki innych, które próżno wymieniać. Homo Sapiens, jako gatunek, choć tak doskonale wierzący w ideały, jest doskonale nieidealny. Błędy (skrzywienia) poznawcze sprawiają, że ufamy sobie bardziej, niż powinniśmy.
Podczas wystąpienia Magdy zastanowimy się, czym jest największy wróg naszej pewności siebie i jak ograniczyć jego negatywny wpływ na nasze decyzje. W końcu to my odpowiadamy za jakość produktu, za który ktoś płaci.

Adrian Gonciarz
QA Lead, Synerise
Testerska Ruletka, czyli czego teoria gier uczy nas o testowaniu?

Teoria gier wywodzi się z matematycznego opisu gier hazardowych i określa międzyludzkie zachowania w ujęciu graczy, nagród, obranych strategii oraz ryzyka. Dlaczego by więc nie spojrzeć na proces wytwarzania oprogramowania (w tym na pracę testerów) przez pryzmat tej teorii? Jest on w końcu naturalnie związany z zarządzaniem ryzykiem i uwzględnianiem możliwych scenariuszy.
W kilku przykładach znanych z teorii gier, Adrian pokaże, jak teoretyczne koncepcje można odnieść do testowania oprogramowania i jakie lekcje dla naszej codziennej pracy płyną z tej ciekawej gałęzi matematyki.

Gdzie i kiedy?

12 lutego
Strefa Centralna w Katowicach
Organizator
Wydarzenia towarzyszące