Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, zostać partnerem lub masz inną ważną kwestię skontaktuj się, korzystając z maila poniżej.

kontakt@qualityexcites.pl

Copyrights © 2020 Quality Excites

4. Spotkanie

Quality Meetup

Kiedy?
11 lutego
Gdzie?
Progress Bar w Gliwicach
Łukasz Pińkowski i Maciej Franek
Testy wydajnościowe w systemie rozproszonym

Maciek i Łukasz opowiedzą o projekcie, w którym od samego początku kładziono duży nacisk na testy wydajnościowe. Omówią wymagania niefunkcjonalne, zdefiniowane na początku projektu oraz sposób generowania i utrzymywania danych testowych. Następnie pokażą, w jaki sposób zbierają metryki w badanym systemie. Zobaczymy też przykłady problemów związanych z JMeterem, które Maciek i Łukasz musieli pokonać. Na koniec pokażą swój sposób na automatyzację raportów.

Daniel Dec
Panel dyskusyjny: Kompetencje i rozwój umiejętności QA

Jakie kompetencje powinien mieć dobry tester? Czy tester i QA to ta sama rola? W jaki sposób rozwój wybranych umiejętności determinuje ścieżkę kariery QA? Jak się rozwijać w tej roli i jak szlifować poszczególne grupy umiejętności?
Podział grup umiejętności QA będzie przyczynkiem do dyskusji na temat tego, jakim testerem można być i jak się nim stać. Jako moderator panelu dyskusyjnego, Daniel postara się zachęcić słuchaczy do zajęcia stanowiska w omawianym temacie.

Gdzie i kiedy?

11 lutego
Progress Bar w Gliwicach
Organizator
Wydarzenia towarzyszące