Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, zostać partnerem lub masz inną ważną kwestię skontaktuj się, korzystając z maila poniżej.

kontakt@qualityexcites.pl

Copyrights © 2020 Quality Excites

9. Spotkanie

Quality Meetup

Kiedy?
22 października
Gdzie?
Progress Bar w Gliwicach

Wystąpili

Aleksandra Kornecka
Quality Assurance Engineer i QAOps, Casting Networks Poland
TestOps, QAOps – czy ktoś taki istnieje

Żyjemy w czasach optymalizacji procesów, narzędzi i ról. Potrzebną oraz modną rolą stało się bycie DevOpsem, jednak… kim on tak naprawdę jest? Na czym polega jego praca? Ponadto, kim jest TestOps, o którym mówi się coraz głośniej?
Zazwyczaj osoba taka opisywana jest jako „techniczny ogarniacz”, który dzięki swojemu doświadczeniu oraz umiejętnościom, wspomaga pracę innych testerów, a nawet i całego zespołu. Jak zatem ma się misja TestOps do misji DevOps?

Agata Ostaszewska-Smykała i Paweł Szczęsny
Quality Assurance Engineers, Future Processing
Testowanie w świecie ontologii

Prezentacja rozpocznie się od zagadnienia Semantic Web, by następnie przybliżyć kwestię bazy danych typu triplestore. Na przykładzie GraphDB firmy Ontotext, Agata i Paweł zaprezentują zapytania SPARQL, jako jedno z narzędzi przydatnych podczas testowania systemów opartych o grafowe bazy danych (pozyskiwanie danych testowych).
Przybliżą też pojęcie RDF — przydatnego narzędzia w procesie testowania (tworzenie danych testowych). Na zakończenie prelekcji uczestnicy spotkania poznają GraphDB Workbench, czyli narzędzie administracyjne i jego przydatne w testowaniu funkcje.

Gdzie i kiedy?

22 października
Progress Bar w Gliwicach
Organizator
Wydarzenia towarzyszące