Wróć

Meetup #12

Zapraszamy na dwunasty Quality Meetup!

PRZED NAMI:

Przemysław Podsiadlik i Rafał Peroń (Quality Assurance Engineers, Future Processing) z prezentacją „Testy regresji z perspektywy piramidy testów”

Jak skutecznie podejść do zautomatyzowanych testów regresji tak, aby za jakiś czas nie okazały się utrapieniem? Jak piramida testów ma się do testów regresji? Prawda jest taka, że jeśli podejdzie się do sprawy „z głową” i zadba się o nią już u samych podstaw, czyli na poziomie user story, całość procesu również da radę.
Bazując na przykładzie pojedynczego user story, Rafał i Przemek zaprezentują, jak podejść do testów regresji w kontekście piramidy testów. Ponadto, w oparciu o własne błędy i wyciągnięte z nich wnioski, zaproponują, jak ułożyć proces testowy, w którym automatyczne testy regresji będą wsparciem, a nie czymś, z czym trzeba walczyć.

Rafał to zwolennik wysokiej jakości. Od kiedy pamięta, przywiązywał do niej dużą wagę, szczególnie podczas użytkowania produktów w codziennym życiu. Powołanie do pracy jako QA odkrył, pisząc swoje pierwsze niekomercyjne aplikacje, przy których więcej czasu poświęcał na doskonalenie rozwiązania i usprawnienia, niż na pierwotną implementację.
Podczas swojej 6-letniej kariery testerskiej, Rafał brał udział w kilku projektach w różnych domenach biznesowych (m.in. finanse i inwestycje, statki wycieczkowe, ubezpieczenia). Uczestniczył również w większości faz projektowych, począwszy od analizy problemu i definiowania wymagań, na wdrożeniu i supporcie kończąc. Entuzjasta metodyk zwinnych oraz DevOps.

Tester z 5-letnim doświadczeniem. Gdy zaczynał pracę jako inżynier oprogramowania, jeszcze nie do końca wiedział „z czym to się je”. Dziś, jako QA i developer testów automatycznych, Przemek jest fanem zdroworozsądkowego podejścia do automatyzacji, który wierzy, że jeśli o jakość kodu zadba się już na samym początku jego tworzenia, efekt końcowy będzie jak najbardziej zadowalający.
W trakcie swojej kariery Przemek brał udział w projektach deskopowych i webowych z różnych branż: od transportu publicznego i opieki zdrowotnej, aż do sektora ubezpieczeniowego. W swojej pracy doskonale odnajduje się w wyszukiwaniu „skubanych” scenariuszy.

NASTĘPNIE:

Wojciech Gawroński (Software / Operations Engineer, Appliscale) przedstawi temat „Dlaczego docker@localhost to nie DevOps?”

W dzisiejszych czasach, gdy biblioteka staje się niemodna już po roku, a każdy projekt trwający dłużej niż 3 miesiące to „legacy”, zdawałoby się, że programiści zapominają, że systemy informatyczne „żyją”. W dobie wszechstronnego ataku buzzwordów – także tych związanych z DevOps – coraz łatwiej pogubić się w definiowaniu, czym tak naprawdę DevOps jest, a czym na pewno nie jest. W imię tego podejścia, developerzy wciąż przekazują aplikację zupełnie innemu zespołowi, a ten zmaga się z jej utrzymaniem przy działaniu na produkcji.
Wojtek opowie o tym, jak przekonał się, że zabawa z dockerem na localhost nie ma nic wspólnego z DevOps oraz jak odwzorować to pojęcie w kontekście technicznym, organizacyjnym i ludzkim. Dowiecie się także, dlaczego wspólna praca w DevOps nie kończy się na postawieniu przez programistów „dockera na localhost” i jak kultura tej pracy zmienia pogląd całego zespołu na kwestię wspólnej odpowiedzialności za „żyjący” system.

Wojtek ma aspiracje do bycia hakerem w całym tego słowa znaczeniu. Nie straszna jest mu praca w korporacjach, jak i w projektach o charakterze start-upowym, niezależnie od roli, którą musiał w nich pełnić.
Pracując z różnymi domenami internetowymi (edukacja, eCommerce, transport publiczny, analityka), trafił w końcu do krakowskiej firmy Appliscale. Realizuje się tam jako programista Erlanga oraz DevOps w branży związanej z Ad Tech, a konkretnie, ze skalowaniem i budowaniem systemów rozproszonych, związanych z RTB (Real-time bidding).

Poza pracą udziela się w śląskiej społeczności IT jako współorganizator meet-upów (Functional Miners, Silesian BEAMers, Nodeschool Silesia), prelegent oraz bloger
Linkedin: https://pl.linkedin.com/in/afronski

Wstęp wolny, zapraszamy!
Dołącz do wydarzenia na Facebooku oraz na meetup.com
DO ZOBACZENIA!

KIEDY I GDZIE?
27 kwietnia 2017, 18.00
Strefa Centralna
Plac Sejmu Śląskiego 2
40-001 Katowice

Organizator

Patroni honorowi

Patroni medialni

Wspierają nas

Nasi przyjaciele

Do poprawnego działania nasza strona wymaga cookies.