Wróć

Meetup #3

QualityMeetup32

Quality Meetup – spotykamy się po raz trzeci!

Quality Meetup cieszy się dużym zainteresowaniem, za które bardzo Wam dziękujemy. Tym razem wyjeżdżamy poza granice Gliwic i spotkamy się z Wami w Katowicach. Czekamy na wszystkich, którzy tak jak my ekscytują się jakością. Jak zawsze – zapraszamy do współtworzenia z nami tego wydarzenia. Można się do nas zgłosić z propozycją swojego wystąpienia na przyszłych spotkaniach.

Co na kolejnym meetupie?

„Środowisko testowe pod REST-a” – prowadzi Piotr Misiuga (Test Developer, Perform Media Group Poland)

Prelekcja rozpocznie się wprowadzeniem w REST-owe API. Piotrek przedstawi framework Rest-assured, przeznaczony do testowania REST-owych serwisów. Następnie pokaże jak wykorzystać Embedded ElasticSearch na serwerze Embedded Tomcat. Na koniec opowie, w jaki sposób generować i analizować pokrycie testów integracyjnych dla mavenowych projektów wielomodułowych przy użyciu SonarQube’a i JaCoCo.

Piotrek pracuje w firmie Perform Group jako Experienced Test Developer. Odpowiada za testy integracyjne i wydajnościowe RESTowego API. Testy pisze głównie w Javie. Nie boi się wyzwań programistycznych i szukania nowych rozwiązań.

„Test Reactor – framework do automatyzacji testów webowych” – prowadzi Mariusz Kupidura (QA Engineer, Future Processing)

Mariusz, wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe, stworzył framework do automatyzacji testów webowych. Inspirował się open source’owymi bibliotekami Pythona i Event-Driven Architecture (EDA). Podczas prelekcji opowie jak ich architektura wpłynęła na zaproponowaną przez niego koncepcję testów automatycznych oraz jak w myśl zasady „Adopt, adapt and improve” wykorzystać w swoim projekcie istniejące już wzorce.

Absolwent studiów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, elektronik z wykształcenia. Jest wężousty – dogada się z niejednym Pythonem. Uwielbia nowinki technologiczne i kulinarne. Na co dzień zajmuje się automatyzacją procesu tworzenia aplikacji oraz rozwijaniem narzędzi wspomagających testowanie.

Gdzie i kiedy?

Klubokawiarnia Strefa Centralna
(przy Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek),
pl. Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice

Przyłącz się do społeczności Quality Meetup na meetup.com.

Organizator

Patroni honorowi

Patroni medialni

Wspierają nas

Nasi przyjaciele

Do poprawnego działania nasza strona wymaga cookies.